Przebudowa ulicy Sikorskiego w Ełku: inwestycja zwiększająca płynność ruchu na jednej z najruchliwszych arterii miasta

Pierwszy dzień prac remontowych na jednym z najbardziej zapracowanych szlaków komunikacyjnych w mieście Ełku, czyli ulicy Sikorskiego, zbiega się z dniem dzisiejszym. Przebudowa obejmie odcinek pomiędzy ulicami Wojska Polskiego a Toruńską, który tym samym zostaje wstrzymany dla ruchu.

Obecnie, próba wjazdu na ulicę Sikorskiego od strony bocznych dróg jest skomplikowana, zwłaszcza podczas godzin szczytu. Planowane prace mają za zadanie poprawić tę sytuację. Zgodnie z projektem, na tej trasie powstaną dwa ronda: jedno na skrzyżowaniu z Piłsudskiego oraz drugie na skrzyżowaniu z Gdańską. Z racji przewidywanych znacznych utrudnień w komunikacji miejskiej, prace zostały podzielone na dwa etapy. Równocześnie, dla pieszych zostały wyznaczone nowe przejścia na odcinku zamkniętym dla ruchu, a dla kierowców stworzono tymczasowe drogi dojazdowe do nieruchomości.

Czas realizacji inwestycji jest planowany do końca 2025 roku, a jej szacunkowy koszt wynosi ponad 26 milionów złotych. Na ten cel samorząd miasta Ełku otrzymał dofinansowanie z programu Polski Ład w wysokości prawie 25 milionów złotych.