Grupa BOCCARD w Olsztynie

W dniu 7 października w Olsztynie miało miejsce spotkanie z grupą BOCCARD. Rozmawiano przede wszystkim o rozwoju grupy, a także opcjach odnośnie płaszczyzny współpracy. To właśnie w naszej miejscowości zostanie stworzona nowa siedziba połączonych spółek Boccard Polska oraz Kates Polska. Spółka przyjmie całkiem nową nazwę – Boccard Kates Sp. z o.o. Mowa o firmie, która zajmuje się projektowaniem, prefabrykacją, produkcją, a także uruchomieniem i zatrzymaniem instalacji i urządzeń procesowych. Chodzi przede wszystkim o zbiorniki, mieszalniki, reaktory oraz bioreaktory. Korzysta z nich zarówno farmacja, jak i biotechnologia, kosmetyka, przemysł spożywczy czy przemysł ciężki. Zastępczyni prezydenta Olszyna jest bardzo zadowolona z tej decyzji, jest ona przekonana, że inwestycja w mieście przyniesie szereg korzyści dla obu firm, które od teraz tworzą jedną całość. Obie firmy cieszą się dużą popularnością na rynku, a do tego to firmy z tradycją, które przyniosą dumę Olszynowi.

Krótka historia firmy

W tym miejscu warto przybliżyć kilka krótkich informacji na temat BOCCARD. Mowa o rodzinnej firmie, która od przeszło 100 lat dostarcza kompleksowe rozwiązania do przemysłu na całym świecie. Na dzień dzisiejszy mogą się oni pochwalić 60 oddziałami, które mieszczą się w 35 krajach. Wszystkie miejsca oferują w sumie pracę przeszło 3500 osobom.

Wspomniane spotkanie miało miejsce w Urzędzie Miasta w Olsztynie. W jego trakcie poznano nie tylko historię obu firm, ale wspomniano również o szkoleniach dla nowych kard w oparciu o szkoły zawodowe mieszczące się w Olsztynie.

Olszyn to dogodna lokalizacja również ze względu na doskonale wyszkolonych pracowników. Dobrze wykwalifikowane osoby sprawią, że moce produkcyjne firmy zwiększą się, co przyniesie korzyści dla wszystkich.

Jedną z inwestycji firmy otwarto we wrześniu. Mowa o nowej hali produkcyjnej, której powierzchnia przekracza 1400 m2. Jednakże Boccard Kates nie poprzestaje na tym i ma w planach stworzenie następnych dwóch hal. Planowane jest również zaoferowanie pracy kolejnym 100 osobom.