Środa z profilaktyką

W Olsztynie odbywają się cotygodniowe spotkania poświęcone stanie zdrowia osób, które żyją na całym świecie. Problemy pojawiają się u wszystkich, najważniejsze to jednak dowiedzieć się w jaki sposób sobie z nimi radzić. W najbliższą środę będzie mowa o depresji. To jedna z chorób z którą świat nie może się skutecznie uporać, a ilość osób ze zdiagnozowaną depresją cały czas rośnie. W trakcie spotkania z ekspertami mowa będzie właśnie na ten temat, gdyż to problem, który może dotyczyć członka rodziny, albo sąsiada czy innej osoby z najbliższego otoczenia. Właśnie z tego względu należy wiedzieć jak się ona objawia oraz jak obchodzić się z chorym. Schorzenie to nie żaden wymysł czy fanaberia, ale prawdziwa udręka dla osoby, która każdego dnia musi żyć w mroku w którym nie widać światełka na końcu tunelu.

Światowa Organizacja Zdrowia informuje, że na całym świecie z problemem depresji zmaga się przeszło 3500 mln osób. W związku z tym plasuje się na czwartej pozycji wśród najbardziej istotnych problemów z którym zmagają się dzisiejsi ludzie.

Kiedy wziąć pod uwagę badania wykonane w naszym kraju, w Polsce w ciągu roku udziela się pomocy przeszło 631 tysiącom osób zmagających się z depresją. Problem ten dotyka głównie kobiet. Próg zachorowań wzrasta również wśród osób w przedziale wiekowym od 55 do 64 lat. Mimo, iż niektórzy nie traktują tej choroby poważnie, życie z depresją jest naprawdę trudne, dlatego nie warto radzić z nią sobie samodzielnie. Wsparcie jest tuż za rogiem, dlatego warto z niego skorzystać.