Krew potrzebna na już

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa działające w Olsztynie apeluje do wszystkich o zgłaszanie się z krwią. Ten życiodajny płyn jest potrzebny bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Oddanie krwi jest możliwe zarówno w siedzibie centrum, jak również w przygotowanym do tego ambulansie. Już w najbliższy weekend można spotkać go chociażby przez Galerią Warmińską.

Na dzień dzisiejszy najbardziej potrzebne grupy krwi to obie „zerówki”. To one umożliwiają ratowanie życia, a z kolei pozostałe grupy można trzymać w czterodniowych zapasach.

Warto mieć na uwadze, że nie trzeba zgłaszać się do siedziby mieszczącej się przy ul. Malborskiej 2. Centrum robi wszystko, aby dotrzeć do jak największej ilości dawców, dlatego ambulans przemieszcza się po różnych miejscach w Olsztynie.

W miesiącu październiku znajdzie się między innymi przy Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji, wspomnianej już wcześniej Galerii Warmińskiej, a także przy Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. To tylko przykładowe miejsca, dlatego warto sprawdzić na stronie krwiodawstwa i skontrolować dokładne lokalizacje oraz terminy.

Oprócz dawców do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zapraszamy wszystkich, którzy przeszli koronawirusa i wyzdrowieli. Pobranie ich krwi może przyczynić się do odnalezienia lekarstwa i szczepionki, dlatego ochotnicy są bardzo mile widziani.