Olsztyn stał się solidarny z #17milionami

Olsztyn to kolejne miasto, które wchodzi w skład ogólnopolskiej kampanii społecznej #17milionów. Jest ona przeznaczona wszystkim dzieciom, które zmagają się z mózgowym porażeniem. 6 października miał miejsce piękny gest w stronę chorych osób, a mianowicie ratusz zabłysł na zielono. To właśnie wtedy świętujemy Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Warto zaznaczyć, że Fundacja Kolorowy Świat każdego roku organizuje akcję #17 milionów. Dzięki niej ludzie dowiadują się więcej na temat mózgowego porażenia dziecięcego i są świadomi jak ciężka to przypadłość. Oprócz tego mają możliwość wesprzeć finansowo osoby cierpiące na trudną przypadłość.

Skąd wzięła się nazwa akcji? Jest ona ściśle związana z ilością dzieci cierpiących na tę chorobę, a jest ich przeszło 17 milionów. To najczęstsza i jednocześnie przewlekła przyczyna niepełnosprawności, która pojawia się u młodych ludzi. Świadomość społeczeństwa oraz empatia związana z chorymi dziećmi cały czas rośnie. Właśnie z tego względu każdego roku przybywa budynków użyteczności publicznej, które 6go października błyszczą na zielono. W tym roku do pozostałych miast dołączył również Olsztyn. To akcja nie tylko dla władz miasta i dużych instytucji, gdyż prywatne osoby także oddają hołd, a ten piękny gest wzrusza osoby nie tylko w Polsce, ale i w coraz większej ilości państw europejskich.

Jeśli i Ty chcesz pomóc przebiegnij 17 milionów metrów dla chorych dzieci, a także przekaż 17 milionów groszy na jedzenie. Dodatkowe informacje na temat kampanii dostępne są na stronie internetowej www.17milionow.pl