Niezwykle istotne 8 tygodni

Narodowy Fundusz Zdrowia zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w programie „8 tygodni dla zdrowia”. Profilaktyczno-treningowy program znajdzie się na kanale youtube, aby jak największa ilość osób mogła z niego skorzystać. Program ma za zadanie zwiększyć aktywność fizyczną osób mieszkających w Polsce. Oprócz tego dodatkowa rola polega na pracy nad ogólną wydolnością, obniżeniu ciśnienia oraz poprawie funkcjonowania serca. Odgrywa to bardzo ważną rolę w trakcie profilaktyki chorób przewlekłych. Regularny wysiłek fizyczny jest bardzo istotny w trakcie zmagania się między innymi ze światową pandemią. Organizm, który regularnie ćwiczy oraz zdrowo się odżywia, ma zdecydowanie lepszy system immunologiczny i co za tym idzie – nie choruje.

NFZ informuje, że zamiana 30 minut siedzenia na kanapie na aktywność fizyczną sprawia, że istnieje o 8% mniejsza szansa na zmaganie się w przyszłości z nowotworem oraz innymi chorobami. Ogólnie rzecz biorąc aktywnie oznacza zdrowiej, dlatego trzeba robić wszystko, żeby chociaż raz dziennie wyjść na spacer.

W trakcie 8 tygodniowego programu nadzorowanego przez NFZ należy skoncentrować się przede wszystkim na aktywności fizycznej. Warto jeszcze nadmienić, że program ten powstał przy pomocy umiejętności oraz doświadczenie trenerów, fizjoterapeutów, lekarzy oraz psychologów. Jest całkowicie darmowy i może korzystać z niego każdy. Ma za zadanie wykreowanie zdrowszego oraz bardziej odpowiedzialnego stylu życia. Nowy tryb życia opiera się na większej aktywności fizycznej, właściwej diecie oraz wsparciu otrzymywanemu od psychologa. Na skutek takich zmian w życiu istnieje zdecydowanie mniejsza szansa na zmaganie się z chorobami cywilizacyjnymi, które negatywnie wpływają na śmiertelność oraz stan zdrowia. Dodatkowa zaleta to spadek wagi.