Głosowanie w OBO trwa

Cały czas nie rozstrzygnięto VIII edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Na dzień dzisiejszy swój głos oddało 4,5 tysiąca osób mieszkających w Olsztynie. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość oznaczania projektów, które w ich mniemaniu są najbardziej atrakcyjne i korzystne dla mieszkańców Olsztyna w różnym przedziale wiekowym. Oprócz internetowego głosowania, można podzielić się swoim werdyktem przy pomocy klasycznego głosowania, czyli w formie uzupełniania papierowych karteczek. Oddaje się je w wybranych miejscach, między innymi w ratuszu. Jednakże ze względu na epidemię, lepszym i zarazem bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie głosowanie online.

Wszyscy mieszkańcy miasta mają możliwość oddania trzech głosów na projekty miejskie. Dysponują również trzema głosami na projekty osiedlowe. Projekt numer jeden otrzymuje 3 punkty, drugi dwa oraz trzeci jeden punkt. Najbardziej popularne projekty oczywiście zwyciężają rozgrywkę i będą realizowane w przyszłym roku. Na realizację przeznaczono spory budżet, bo w przypadku projektów osiedlowych jest to 4,5 mln złotych.

Warto zaznaczyć, że głosy można oddawać jeszcze przez kilka dni, a dokładnie do dnia 16 października. Głosować może każdy kto urodził się w Olsztynie bądź posiada tymczasowe zameldowanie. Warto się na to zdecydować, gdyż to w naszych rękach pozostaje los przyszłych projektów odbywających się w mieście.