Oddanie książki to okazja do okazania dobra

Miejski Ośrodek Kultury oraz Biblioteka Publiczna współpracują po raz kolejny. Tym razem cel ich działań polega na dzieleniu się literaturą z instytucjami, które pomagają ludziom w potrzebie. To szczytny cel, który może przynieść wiele dobrego i ułatwić funkcjonowanie tego typu przedsięwzięć.

Akcja odbywa się przed festiwalem literatury znanym jako Miasto Opowieści. Od najbliższego poniedziałku, czyli 12 października wszyscy chętni mogą oddawać książki. W dalszej kolejności staną się własnością osób, które nie mają możliwości nabycia własnych książek.

Podstawowe zadanie akcji, którą znamy jako „Barka z literaturą” polega na upraszczaniu dostępu do książek. Chodzi o osoby, które mają większą szansę na zmaganie się z wykluczeniem na tle społeczno-kulturowym. Właśnie dlatego książki w pierwszej kolejności zostaną skierowane do świetlic terapeutycznych oraz domów opieki. Najbardziej czekamy na książki związane z Olsztynem oraz regionem, dzięki którym możliwe jest dokształcenie się oraz uzyskanie potrzebnych wiadomości o miejscu zamieszkania.

Już na koniec warto wspomnieć, że akcja kończy się 25 października, czyli trwa niemalże dwa tygodnie. Każda z książek przed oddaniem do innego właściciela przejdzie kwarantannę, która zapobiegnie rozwijaniu się epidemii.