Olsztyn inwestuje w infrastrukturę rowerową

Władze Olsztyna po raz kolejny robią ukłon w stronę miłośników sportu i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Gmina Olsztyn w niedalekim czasie podejmie się modernizacji dróg, które już istnieją. Tym razem padło na remont drogi, która ciągnie się od granicy z Częstochową do Odrzykonia.

Remont istniejącej ścieżki rowerowej

Pomiędzy granicą Częstochowy a stacją paliw w Odrzykoniu ciągnie się droga rowerowa, która powstała bardzo dawno temu, ponieważ już w 2004 roku. Jest to często wykorzystywany odcinek drogi przez rowerzystów. Co ciekawe, dopiero od 2019 roku odcinek został oddany do pełnego użytku. Otóż wcześniej brakowało jednego odcinka, który na szczęście w końcu wybudowano. Z biegiem lat droga nie wygląda już tak dobrze jak na samym początku. Z tego względu władze gminy Olsztyn postanowiły, że zrobią na tym odcinku jej modernizację. Jest to świetna wiadomość dla wszystkich osób, które lubią spędzać aktywnie czas lub też poruszają się rowerem na co dzień oraz do pracy.

Co zostanie wykonane w ramach remontu drogi rowerowej?

Władze gminy podkreślają, że głównym celem remontu jest przygotowanie idealnej nawierzchni rowerowej. Po prostu droga rowerowa na tym odcinku ma być równa jak stół. Miejmy nadzieję, że naprawdę tak będzie.
Wchodząc bardziej w szczegóły dowiemy się, że remont będzie obejmował założenie całkowicie nowej nakładki asfaltobetonowej. Mowa oczywiście o długości całej trasy rowerowej. Oprócz poprawy komfortu jazdy powinno to także wyeliminować niszczenie drogi poprzez korzenie drzew, które wysadzają do góry.

Już jutro 6 lipca 2021 roku dojdzie do uroczystego przekazania czeku. Wręczy go marszałek województwa śląskiego władzom gminy Olsztyn. Warto zaznaczyć, że przygotowania do remontu drogi rowerowej już się rozpoczęły. Miejmy nadzieję, że prace będą przebiegać szybko i sprawnie, a przede wszystkim bez opóźnień.