Zderzenie dwóch samochodów na skrzyżowaniu ulic Barczewskiego i Śliwy

W poniedziałkowy wieczór doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego w Olsztynie. Na skrzyżowaniu ulic Barczewskiego oraz Śliwy zderzyły się dwa samochody. Niestety dwie osoby musiały zostać przetransportowane do szpitala. Momentalnie na miejscu zdarzenia pojawiły się problemy w ruchu drogowym. Na szczęście policjantom oraz służbom porządkowym szybko udało się przywrócić normalne funkcjonowanie ruchu.

Wypadek na skrzyżowaniu ulic Barczewskiego i Śliwy

W zdarzeniu drogowym wzięły udział dwa samochody osobowe. Jednym z nich był Ford Focus, którym kierowała kobieta. Z kolei drugi pojazd to Volkswagen Sharan. Wypadek wyglądał dosyć groźnie, przez co osoby uczestniczące w zdarzeniu drogowym mogą mówić o szczęściu, że obyło się bez poważniejszych konsekwencji zdrowotnych.

Jak doszło do wypadku?

Obecnie przyczyny wypadku bada policja. Jednak ze wstępnych ustaleń wynika, że to kobieta kierująca Ford’em Focus’em nie dostosowała się do obowiązujących przepisów. Wykonując skręt w lewo na skrzyżowaniu Ford wymusił pierwszeństwo prawidłowo jadącemu samochodowi. W skutek zderzenia ucierpiał również sygnalizator świetlny. Na miejscu zdarzenia od razu pojawili się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Mieszkańcy Olsztyna już od dłuższego czasu zaznaczają, że na skrzyżowaniu ulic Barczewskiego i Śliwy często można zauważyć niebezpieczne zachowania kierowców. Jest to skrzyżowanie równorzędne, a przy tak dużym natężeniu ruchu nie trudno o kolizję lub wypadek drogowy. Apelujemy więc o zachowanie szczególnej ostrożności w tym miejscu oraz stosowanie się do przepisów drogowych.