Olsztyn i jego skarby, które koniecznie trzeba odwiedzić

Bez wątpienia Olsztyn to jedno z ciekawszych miast, jakimi może się pochwalić Warmia, a wycieczki po jego terenie będą wspaniałą przygodą dla każdego miłośnika historii i sztuki. Turyści przed przyjazdem do stolicy województwa warmińsko-mazurskiego często zastanawiają się co warto zwiedzić w tym miejscu. Jednak nawet lokalni mieszkańcy czasami nie wiedzą, jakie skarby turystyczne znajdują się tuż nieopodal ich miejsca zamieszkania. Sprawdźmy więc, co dokładnie ciekawego można spotkać i zobaczyć na terenie miasta Olsztyn.

Atrakcje turystyczne na terenie Olsztyna

Pod względem atrakcji turystycznych, krajobrazu, a także panującego klimatu, Olsztyn naprawdę ma się czym pochwalić. Jego atrakcje mogą zrobić ogromne wrażenie na każdym z nas, szczególnie jeśli ktoś nie miał wcześniej do czynienia z miejscowościami z tego okręgu. W takim razie co dokładnie warto zobaczyć w czasie pobytu na terenie stolicy województwa warmińsko-mazurskiego?

Przede wszystkim obowiązkowym punktem podczas każdej wycieczki powinien być Zamek Kapituły Warmińskiej. Jest to jeden z wielu obiektów wpisanych na Szlak Zamków Gotyckich. Przez wielu lokalnych mieszkańców jest on uznawany bez wątpienia jako najważniejszy punkt na mapie miasta. Olsztynianie mają w nawyku bardzo często wspominać o tym Zamku, gdy ktoś pyta ich o to, co można zobaczyć w tej miejscowości.

Warto jednak pamiętać również o innych atrakcjach, które licznie znajdują się na terenie miasta. Są to m.in. takie atrakcje, jak Wysoka Brama czy katedra św. Jakuba. Ponadto turyści powinni odwiedzić także miejscowe planetarium oraz pomnik Mikołaja Kopernika. Na terenie Olsztyna i okolic można znaleźć także znaczne ilości jezior, rzek oraz kąpielisk. Stąd też wypoczynek w Olsztynie może być świetną przygodą zarówno podczas okresu wiosenno-letniego, jak i jesienno-zimowego. Zresztą każde miejsce posiada swój urok zarówno w okresie letnim, jak i zimowym.

Nie tylko zabytki, lecz również komunikacja i hotele

Zwiedzanie Olsztyna może naprawdę przyjść każdemu z nas lekką ręką. Dlaczego? Otóż władze miasta już jakiś czas temu postarali się o to, aby miasto było możliwie jak najlepiej skomunikowane. W ten sposób bez problemu możemy w miarę szybko przemieścić się z jednego końca miasta na drugi. Komunikacja miejska działa tutaj naprawdę dobrze.

Ponadto Olsztyn to również świetny punkt wypadowy dla tych, którzy chcą lepiej poznać Mazury. To wszystko za sprawą licznie dostępnych tutaj hoteli, apartamentów, pokoi oraz innych baz noclegowych. Dobra komunikacja i zróżnicowana baza noclegowa to czynniki, dzięki którym turystyka ma się tutaj coraz lepiej. Efekt? Wczasy w rejonie Olsztyna cieszą się coraz większą popularnością, a chętnych na spędzenie urlopu w tej części kraju przybywa z każdym rokiem.

Pod względem turystycznym Olsztyn to miasto kuszące wieloma cennymi zabytkami, a także atrakcjami innego typu. Każdy z zabytków przypomina o długich dziejach tego miasta, z kolei nowoczesne planetarium, czy też parki wodne pokazują, że miasto na przestrzeni lat bardzo mocno się rozwinęło.