Niebezpieczny wypadek drogowy nieopodal Olsztyna

Dnia 29 lipca w czwartek doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia drogowego w lokalizacji Gryźliny pod Olsztynem. Tego dnia kierująca samochodem marki Skoda 38-letnia kobieta wypadła z drogi i znalazła się w rowie. Okazało się, że kobieta była pod wpływem alkoholu.

Wypadek w Gryźlinach

Całe zajście miało miejsce dokładnie na ulicy Spokojnej w Gryźlinach. To właśnie tam 38-letnia kompletnie nie dostosowała się do warunków panujących na drodze. Najprawdopodobniej z powodu zbyt nadmiernej prędkości momentalnie straciła panowanie nad samochodem, a następnie wypadła z drogi i trafiła do rowu.

Na miejscu zdarzenia od razu pojawiły się odpowiednie służby bezpieczeństwa. Policja zbadała kobietę alkomatem i okazało się, że była pod wpływem alkoholu. W jej organizmie wykryto prawie 2,5 promila alkoholu. Zarówno kobieta kierująca samochodem, jak i 31-letnia pasażerka zostały zabrane karetką do szpitala.

Policja wciąż bada dokładne okoliczności zdarzenia drogowego. Na ten moment kobiecie zostały już odebrane uprawnienia do kierowania pojazdami. Kobiecie za popełnienie niedozwolonego czynu grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Co więcej 38-latka może otrzymać sądowy zakaz kierowania jakimikolwiek pojazdami, a także kara grzywny. Ponadto będzie odpowiadać również za ogólne stworzenie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym.