Przebudowa sportowej hali Uranii w Olsztynie

Od pewnego czasu w Olsztynie trwa przebudowa hali sportowej. Dotychczasowa hala Urania zostaje całkowicie rozebrana, a na jej miejsce powstanie nowa hala sportowa w kształcie bryły. Prace nad inwestycją trwają w najlepsze, a obecnie wyburzane są pozostałości po starej hali.

Powstaje nowa hala sportowa w Olsztynie

Hala widowiskowo-sportowa w Olsztynie całkowicie zmieni swoje oblicze. Dotychczasowy obiekt, który znany jest wszystkim mieszkańcom oraz sportowcom zostanie wyburzony. Na jego miejsce powstanie nowoczesny obiekt sportowy, który będzie z pewnością służył na lata.

W tym samym miejscu gdzie mieściła się stara hala, powstanie całkowicie nowa. W środku będzie znajdować się boisko sportowe oraz trybuny mogące pomieścić aż 4045 osób. Oprócz dużej bryły hali powstanie także nieco mniejsza bryła, w której będą znajdować się sale treningowe, przestrzeń do podnoszenia ciężarów, sala do judo, czy też dodatkowa widownia na 500 miejsc.

Oprócz hali sportowej powstanie także przestronny parking podziemny, a także lodowisko, które będzie mieścić się na zewnątrz. Warto zaznaczyć, że inwestycja związana z usunięciem starej hali oraz wybudowaniem nowej będzie opiewać na kwotę aż 195 milionów złotych.