Sieć supermarketów Lidl otwiera w Olsztynie część swoich sklepów w niedzielę

Kilka lat temu rząd wprowadził w Polsce zakaz handlu w część niedziel przypadających w każdym miesiącu. Obecnie coraz więcej supermarketów stara się na różne sposoby obchodzić zakaz związany z niedzielną nie handlową. Kolejną siecią marketów w Polsce, której się to skutecznie udało jest sieć Lidl. Już od 5 września dwa sklepy Lidl w Olsztynie będą prowadzić sprzedaż dla klientów.

Wybrane sklepy Lidl otwarte również w niedzielę

Zakaz handlu w niedzielę został odebrany przez większość społeczeństwa jako bardzo dobry pomysł. Obecnie jednak coraz więcej sklepów stara się w jakiś sposób odejść od tego pomysłu. Udało się to już kilku największym sieciom handlowym, a obecnie od 5 września czynne będą dwa sklepy Lidl w Olsztynie.

To wszystko za sprawą tego, że sieci sklepów nawiązują współpracę z placówkami kurierskimi oraz pocztowymi. Lidlowi udało się nawiązać współpracę z firmą DHL oraz PointPack, dzięki czemu od tego momentu wybrane sklepy można przypisać pod działalność placówek pocztowych. Warto dodać, że na podobnej zasadzie w niedzielę handel prowadzą sieci Biedronka, Polomarket, czy też Dino.

W Olsztynie już od 5 września otworzone zostaną sklepy Lidl przy ulicy Wilczyńskiego 25C, a także przy ulicy Jagiellońskiej 56a.