Olsztyński Zamek Królewski

Zamek Królewski w Olsztynie przyciąga rokrocznie spore ilości turystów. Na teren Zamku uczęszczają zarówno mieszkańcy Olsztyna i okolic, jak i turyści z całej Polski oraz całej Europy. Po prostu Zamek ma bardzo dużo walorów do zaoferowania wszystkim odwiedzającym. Dlatego już teraz poznajmy więcej ciekawostek na temat Zamku Królewskiego w Olsztynie.

Zwiedzanie Olsztyna w pigułce

Na terenie tak ciekawej krainy, jaką jest Warmia, nuda nikomu nie grozi. Turyści, którzy postanowią spędzić w tej części kraju urlop, mają przed sobą wiele możliwości. Atrakcje turystyczne są dostosowane do preferencji każdego człowieka. Dziś skupimy się jednak na zwiedzaniu historycznych obiektów oraz pięknych m.in. pod względem architektonicznych budowli.

Zamki Królewskie na terenie Warmii

Będąc na Warmii wolny czas możemy sobie zagospodarować na wiele ciekawych sposobów. Jednym z nich jest wędrówka śladem najpiękniejszych zamków, które na Warmii i Mazurach tworzą wyjątkową kolekcję. Gdzie szukać najciekawszych obiektów tego typu? Przede wszystkim nad rzeką Łyną wznosi się jedna z najpiękniejszych budowli historycznych, z jakimi można się spotkać w trakcie wycieczki po Warmii. To zamek w Olsztynie – ciekawa budowla, która do dziś zachwyca swą formą.

Zamek Królewski w Olsztynie powstał w XIX wieku. Pierwotnie służył jako obiekt obronny, o czym do dziś przypomina jego wygląd. Zamek ten pełni obecnie rolę siedziby muzealnej, a prezentowane w jego murach zbiory mogą na każdym z nas zrobić ogromne wrażenie. Muzeum Warmii Mazur to wyjątkowa placówka, której w czasie wycieczki po tej części Polski nie można pominąć. Najważniejsza część tutejszej wystawy poświęcona jest Mikołajowi Kopernikowi, który z Olsztynem był bardzo mocno związany. Warto tu również zwrócić uwagę na takie zabytki, jak tablica astronomiczna – instrument naukowy z czasów Kopernika. W pobliżu zamku znajduje się jeszcze jedna atrakcja, bardzo ciepło przyjmowana przez zwiedzających miasto turystów. To pomnik – ławeczka, na której zasiada sam Mikołaj Kopernik.