W Olsztynie grasują przestępcy wykorzystujący metodę „na gazownika”

Od dłuższego czasu Polska Spółka Gazownictwa ostrzega wszystkich obywateli przed oszustami podszywającymi się pod pracowników gazowni. W swoich działaniach wykorzystują zaufanie nieświadomych obywateli, a następnie dokonują przestępstwa. Z reguły ich ofiarami padają emeryci, osoby starsze oraz osoby samotne. Ostatnio przestępcy grasowali w Olsztynie.

Oferowali czujniki gazowe o zawyżonej cenie

Osoby podszywające się pod pracowników Polskiej Spółki Gazowej starają się bazować na pozornie uczciwych działaniach, lecz tak naprawdę wykorzystują niewiedzę obywateli, a ponadto podszywają się pod gazowników. Ostatnio policja otrzymała sygnały o kilku próbach sprzedaży przez fałszywych gazowników zwykłych czujników gazowych o znacznie wyższej cenie.

Sprytne działanie przestępców podszywających się pod gazowników

Przestępcy podszywający się pod gazowników działają z reguły bardzo podobnie. Najpierw przebierają się za gazowników, zabierają ze sobą specjalny sprzęt do wykrywania nieszczelności, a także specjalna teczkę mającą sugerować, że posiadają w niej niezbędne dokumenty. W następnym kroku udają się do mieszkań nieświadomych niczego osób i starają się im sprzedać czujniki gazowe w kwocie około 300 zł, które tak naprawdę kosztują kilkukrotnie mniej.

Naciągacze, którzy starają się wyłudzić od nieświadomych mieszkańców pieniądze za sprzedaż czujników gazowych na początku próbują wzbudzić zaufanie swoich potencjalnych ofiar. Gdy to się uda, to od razu przechodzą do finalizacji sprzedaży. Na każdym urządzeniu zarabiają więc kilkaset procent jego rzeczywistej wartości.

Polska Spółka Gazownictwa oraz Policja ostrzega przed oszustami

W obecnych czasach przestępcy staraj się wykorzystywać najróżniejsze metody, aby tylko wyłudzić pieniądze od nieświadomych i starszych osób. Metoda „na gazownika” jest tylko jedną z wielu, która w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Z tego względu zarówno Polska Spółka Gazownictwa, jak i Policja ostrzega przed oszustami wszelakiej maści. Należy podkreślić, że jeśli ktoś do nas zadzwoni bądź pojawi się w naszym miejscu zamieszkania i jego zachowanie lub działanie wyda się nam podejrzane, to zawsze możemy zadzwonić na policję lub do innych służb. W ten sposób będzie można udaremnić próbę popełnienia przestępstwa w samym zarodku.