Na ulicach Olsztyna ponownie dojdzie do zmiany organizacji ruchu

Oficjalnie ruszyły prace nad modernizacją miejscowej linii tramwajowej. W związku z tym już 6 października wprowadzono zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicach w Olsztynie. Zmian jednak nie koniec, a już niedługo kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia w pobliżu ulicy Krasickiego.

Coraz bardziej zaawansowane prace nad rozbudową linii kolejowej w mieście

Wykonawca projektu rozbudowany linii tramwajowych w mieście nie próżnuje. Prace robią się coraz bardziej zaawansowane, a to automatycznie powoduje, że kolejne ulice w Olsztynie ulegają ograniczeniom lub zmianom w ruchu drogowym. Jednym z takich miejsc jest droga na ulicy Krasickiego, która została zamknięta dla ruchu na odcinku od ulicy Wilczyńskiego do ulicy Dąbrowskiej.

Mieszkańcy muszą także bacznie śledzić w jaki sposób na dany moment funkcjonują przystanki. Okazuje się, że przystanek Krasickiego-Wilczyńskiego zostanie całkowicie zawieszony. Oprócz tego zmiany będą dotyczyć także przystanku Boenigka, który zostanie na pewien czas przesunięty na pasie dzielącym jezdnie ulicy Krasickiego.

Gdzie jeszcze należy spodziewać się zmian w Olsztynie?

Sytuacja w związku z poruszaniem się po mieście z powodu prowadzonej rozbudowy linii tramwajowej w Olsztynie powoduje, że na pewien czas utrudnienia będą występować także w innych zakątkach miasta. Jednym z takich miejsc będzie także ulica Synów Pułku, gdzie dojdzie do zmiany w organizacji ruchu pieszo-rowerowego. Na szczęście tam jednak nie dojdzie do zmian w lokalizacji przystanków miejskiej komunikacji. Dodajmy, że zmiany w organizacji ruchu na ulicy Synów Pułki w Olsztynie będzie obowiązywać od dnia 8 października.