Rozbito szajkę, która zajmowała się sprzedażą podrobionych perfum

Policjanci z Olsztyna skutecznie rozbili grupę osób, która regularnie zajmowała się magazynowaniem i sprzedażą perfum, które były podrobione. Jak twierdzą funkcjonariusze, zatrzymane osoby mogły oszukać oraz przekazać błędne informację ponad 12-stu tysięcy osobom. W wyniku śledztwa zatrzymano łącznie pięć osób, a tym trzy kobiety i dwóch mężczyzn.

Śledztwo Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ

Zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty dotyczące magazynowania, wprowadzenia do obrotu oraz oszustwa. Wszystkie procedery dotyczyły oczywiście podrobionych perfum, które posiadały niezgodne znaki towarowe. Za swoje zachowanie i czyny grozi im wszystkim aż do 8 lat aresztu.

Przestępcy od dłuższego czasu działali przede wszystkim w internecie. Podrobione produkty oferowali głównie poprzez sklepy internetowe. Obecnie wszystkie osoby zamieszane w ten proceder zostały objęte środkami zapobiegawczymi. Zastosowano wobec nich przede wszystkim dozór policyjny. Oprócz tego nie mogą oni opuszczać kraju. Policja zarekwirowała im także środki pieniężne w wysokości 43 tysięcy złotych, co ma być gwarancją spłaty ewentualnych kar związanych z tym procederem, które najpewniej się pojawią.