Tragiczna śmierć 59-latka podczas szarpaniny na Drodze Krajowej nr 16

Bardzo nieszczęśliwie zakończyła się sytuacja drogowa, która miała miejsce w nocy z 8 na 9 października. Na Drodze Krajowej nr 16 niedaleko miejscowości Laseczno w okolicach Iławy doszło do tragicznej śmierci 59-latka, który został potrącony przez samochód. Wpadł na maskę pojazdu, po tym gdy popchnął go młody mężczyzna biorący udział w awanturze ze starszym mężczyzną.

Szarpanina na drodze zakończona tragiczną śmiercią

Policja cały czas wyjaśnia dokładne okoliczności wypadku, do którego doszło na DK 16 niedaleko miejscowości Laseczno. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w nocy na jednym z odcinków drogi, 59-letni kierowca samochodu osobowego jechał przed samochodem ciężarowym, którym kierował 22-latek. Najprawdopodobniej z powodu zbyt wolnej jazdy osobówki, pomiędzy kierowcą tira i samochodu osobowego doszło do pewnych nieścisłości. Z tego powodu obaj Panowie postanowili się zatrzymać i wyjaśnić sytuację, czy też styl jazdy osobiście. Doszło do szarpaniny pomiędzy mężczyznami.

Panowie zostawili samochody na jezdni i wdali się w awanturę. W pewnym momencie drogą przejeżdżał inny samochód, którego kierowca podejrzewał, że samochód stoi na jezdni z powodu awarii. Osoba kierująca pojazdem postanowiła więc wyminąć ciężarówkę. Podczas wyprzedzania na maskę samochodu wpadł jednak 59-letni mężczyzna, który podczas szarpaniny został odepchnięty przez 22-latka. W wyniku uderzenia starszy mężczyzna zmarł

Młody kierowca ciężarówki pod wpływem narkotyków

Na miejsce od razu wezwano odpowiednie służby ratunkowe. Zespół ratownictwa medycznego przeprowadził reanimację 59-latka, jednak nie przyniosła ona skutku. Po przyjeździe policji okazało się, że młody mężczyzna był trzeźwy, jednak był pod wpływem narkotyków. Najprawdopodobniej pod wpływem marihuany. Dodajmy, że kierowca ciężarówki posiadał uprawnienia na kierowanie pojazdami ciężarowymi, jednak od razu stracił prawo jazdy i przesiaduje obecnie w areszcie.

W całej sprawie wypowiedziała się także policjantka, która zaznacza, że kilka dni wcześniej dwóch mężczyzn straciło na tym samym odcinku drogi prawo jazdy. Przekroczyli oni prędkość o ponad 50 km/h, co automatycznie poskutkowało utratą uprawnień. Dodajmy, że wspomniany odcinek Drogi Krajowej nr 16 posiada dosyć dobrą nawierzchnię asfaltową. Znajduje się tam także dosyć długi odcinek prosty, przez co kierowcy nagminnie przekraczają tam dozwoloną prędkość.