Jak przebiegają prace nad Halą Urania w Olsztynie?

Od początku lipca tego roku Hala Urania w Olsztynie jest rozbierana. Firma zajmująca się rozbiórka niedawno ukończyła kolejny etap prac rozbiórkowych. Czy prace przebiegają w odpowiednim tempie i zostaną zakończone w terminie?

Modernizacja Hali Urania w Olsztynie

Gruntowna przebudowa obiektu Hali Uranii to jedna z większych inwestycji przeprowadzanych w ostatnim czasie na terenie Olsztyna. Firma Mirbud SA, która została wybrana do przebudowy rozpoczęła tam pracę już na początku lipca. Modernizacja docelowo ma zostać ukończona w III kwartale 2023 roku. Całość inwestycji opiewa na kwotę blisko 195 milionów złotych.

Warto dodać, że podobne inwestycje sportowe czynione są także w innych miejscowościach w Polsce. Również w Aleksandrowie Łódzkim zainwestowano w nowoczesną halę sportową.

Postęp prac przy Hali Urania w Olsztynie

Na ten moment robotnicy rozebrali znaczną część obiektu. Obecnie na placu budowy można zaobserwować przede wszystkim szkielet, który nie posiada już charakterystycznej kopuły, która znajdowała się tutaj wcześniej. Wewnątrz obiektu można w chwili obecnej zauważyć jednak stertę gruzu, który pochodzi z rozebranej części budynku. Docelowo prace rozbiórkowe miały zostać ukończone do końca października. Jednak jak widać, na ten moment wciąż one trwają. Można więc powiedzieć o lekkim opóźnieniu w pracach, jednak miejmy nadzieję, że ostatecznie obiekt zostanie oddany do użytku w początkowo wyznaczonym terminie.

Przypomnijmy, że w ramach prac modernizacyjnych powstanie nowoczesny obiekt sportowy. W ramach kompleksu sportowego ma powstać m.in. całkiem nowa sala do rozgrzewki. W tym roku prace przy Hali Urania mają trwać do momentu pogorszenia się warunków pogodowych. Tak więc do momentu, kiedy pogoda pozwoli, pracownicy będą kontynuować prace przy hali w Olsztynie.