Pijani rodzice opiekowali się 2-letnim chłopcem

Policja otrzymała zawiadomienie, że 2-letnim dzieckiem na terenie jednego z hoteli opiekuje się matka, która najprawdopodobniej znajduje się w stanie nietrzeźwości. Na miejscu pojawiła się policja, a zawiadomienie okazało się trafne, ponieważ badanie alkomatem potwierdziło, że matka jest pod wpływem alkoholu.

Na miejscu pojawił się ojciec, który miał zaopiekować się dzieckiem

W organizmie matki wykryto ponad promil alkoholu. Policjanci od razu zdecydowali, że chłopiec nie może dalej znajdować się pod opieką pijanej matki. Na miejscu zdarzenia pojawił się więc ojciec. On również został przebadany alkomatem. Okazało się, że w jego organizmie znajduje się jeszcze większe stężenie alkoholu. Wykryto u niego ponad 1,5 promila alkoholu. Z tego powodu on również nie mógł zaopiekować się 2-letnim chłopcem.

2-letnie dziecko trafiło pod opiekę kuzynki

Pijani rodzice oczywiście nie mogli dalej opiekować się dzieckiem. Z tego względu chłopiec trafił pod opiekę kuzynki pijanej matki. Sprawa swoje zakończenie będzie miała w sądzie rodzinnym i nieletnich. Tam sędziowie ustalą, czy rodzice dziecka nie narazili go na utratę zdrowia lub życia.