Wzrost cen nieruchomości w Olsztynie. Jak obecnie wyglądają ceny w mieście?

Marzy Ci się na stałe usytuować w Olsztynie? A może planujesz kupić mieszkanie w tym mieście? Niestety, ale w ostatnim czasie ceny nieruchomości w Olsztynie poszybowały mocno w górę. Ile obecnie trzeba zapłacić na metr kwadratowy nowego i używanego mieszkania?

Cena mieszkań w Olsztynie za metr kwadratowy

Na ten moment klienci muszą zapłacić średnio około 6,1 tysiąca złotych za metr kwadratowy używanego mieszkania oraz około 6,8 tysiąca złotych za metr kwadratowy nowego mieszkania. Takie ceny to wzrost o około 7 procent w porównaniu do kilku ostatnich lat. Wzrost cen wynika również ze zwiększonych opłat i podatków. Ostatnio np. w Kościerzynie podniesiono podatek od nieruchomości.

Oczywiście wzrost cen nieruchomości w Olsztynie nie jest przypadkowy. Niestety ceny rosną w całym kraju, a Olsztyn tak naprawdę jest miastem, w którym ceny nie poszybowały aż o tyle, o ile w innych miastach i częściach Polski. Są miejsca w Polsce, w których ceny poszybowały w górę o ponad 10 procent na przestrzeni ostatnich lat. Eksperci nie przewidują, aby w najbliższym czasie ceny za metr kwadratowy nieruchomości w Olsztynie oraz w Polsce zmalały.