Strażnicy miejscy udzielili pomocy bezdomnemu, który skrywał się w szałasie

Okres jesienno-zimowy jest bardzo trudny dla osób bezdomnych. Niskie temperatury, częste opady deszczu i śniegu oraz inne warunki pogodowe sprawiają, że bezdomni są narażeni na wychłodzenie organizmu. Na jednego z wielu bezdomnych w Olsztynie natrafili ostatnio strażnicy miejscy.

Olsztyńscy strażnicy miejscy pomogli bezdomnemu

Strażnicy miejscy z Olsztyna w czwartek trafili na bezdomnego, który przebywał w prowizorycznym szałasie zbudowanym w lesie. Mężczyzna znajdował się w stanie trzeźwości oraz nie potrzebował pomocy medycznej, lecz był bardzo głodny. Strażnicy miejscy podzielili się z bezdomnym posiłkiem, a następnie zaproponowali przeniesienie się do ośrodka dla osób bezdomnych. Bezdomny mężczyzna zgodził się na propozycję i udał się do ośrodka.

Służby regularnie apelują do wszystkich osób, aby reagować na pomoc bezdomnych i nie przechodzić obojętnie. Pamiętajmy, że mogą oni znajdować się w niebezpiecznej sytuacji zdrowotnej. Z tego względu zawsze warto powiadomić policję oraz straż miejską o bezdomnych oraz osobach potrzebujących pomocy.