Przebudowa Drogi Krajowej 53 Olsztyn-Szczytno

Kierowcy dosyć często zaznaczali, że Droga Krajowa 53, która prowadzi z Olsztyna do Szczytna, jest zbyt kręta. Mnogość dosyć niebezpiecznych zakrętów spowodowała, że negatywnych opinii na temat tej drogi było znacznie więcej. Teraz w końcu postanowiono ją przebudować.

Remont Drogi Krajowej 53

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w końcu podpisała oficjalną umowę w kwestii wykonania studium ekonomiczno-techniczno-środowiskowego w celu kompleksowego przebudowania Drogi Krajowej nr 53. Dzięki tej przebudowie Droga Krajowa 53 ma być dostosowana do parametrów GP klasy. Jest to klasa Głównego Ruchu Przyspieszonego. W ramach tego droga musi mierzyć 7 metrów szerokości, a ponadto nie może posiadać niebezpiecznych zakrętów. Musi być przystosowana także pod względem ciężarów. Mowa tutaj o wzmocnieniu konstrukcji, aby nawierzchnia radziła sobie z obciążeniem do 11,5 tony na jedną oś.

Przebudowa trasy Olsztyn – Szczecin

W ramach inwestycji łącznie zostanie przebudowany około 34-kilometrowy odcinek. Mowa tutaj o odcinku, który rozpoczyna się od ronda na obwodnicy w lokalizacji Szczęsne i będzie ciągnął się aż do obwodnicy Szczytna, która ma powstać. Teraz odpowiednie organy będą przygotowywać odpowiednią dokumentację i ten proces ma trwać około 15 miesięcy. Głównym zadaniem przygotowania studium jest to, aby dokładnie określić miejsca, w których należy przebudować drogę, a gdzie należy zbudować drogę całkowicie od nowa.