Kolizja na Drodze Krajowej 53

W Leleszkach doszło do niebezpiecznej kolizji drogowej z udziałem dwóch pojazdów. Dnia 23 grudnia, w czwartek, na Drodze Krajowej 53 miał miejsce incydent, w ramach którego doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Zdarzenia w godzinach porannych spowodowało utrudnienia w ruchu drogowym na trasie Olsztyn-Szczytno.

Zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołówki

Policjanci starają się ustalić dokładne okoliczności i przyczyny zdarzenia, które miało miejsce 23 grudnia o godzinie 7:30. Na ten moment wiadomo tyle, że sprawca najprawdopodobniej z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, zarysował jeden z samochodów, a następnie czołowo zderzył się z kolejnym pojazdem.

Kierowca był pod wpływem alkoholu

Na miejscu zdarzenia od razu pojawili się policjanci. Przystąpili oni do wykonywania czynności służbowych. Mężczyzna został m.in przebadany pod kątem zawartości alkoholu w organizmie. Okazało się, że badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie 28-latka z Pasymia, który był sprawcą całego zdarzenia. Już niedługo mężczyźnie zostaną postawione zarzuty za jazdę pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie wypadku drogowego.

W ostatnich dniach 2021 roku niestety na polskich drogach doszło do sporej ilości kolizji i wypadków drogowych. Niestety tragicznie skończył się wypadek w Szymanowie, o czym więcej na stronie malborkinfo.pl.