Funkcjonariusze schwytali 33-letnią kobietę w olsztyńskiej galerii handlowej

O sporym pechu może mówić 33-letnia kobieta, która została zatrzymana w Olsztynie na terenie galerii handlowej. Funkcjonariusze zwrócili na nią uwagę w momencie, gdy nie miała ona zakrytych nosa i ust. Po zatrzymaniu kobiety okazało się, że jest ona poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości.

Kontrolowali obiekty handlowe i złapali poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości

Policjanci w całej Polsce bardzo często w ostatnim czasie kontrolują galerie handlowe. Podobnie było w ostatnim czasie, gdy funkcjonariusze kontrolowali galerię i sprawdzali, czy wszyscy przestrzegają obecnych wymogów.

Wymogów nie spełniała jednak kobieta w wieku 33-lat. Policjanci od razu przeszli w takim przypadku do przeprowadzenia czynności służbowych. W ramach ich prowadzenia okazało się, że kobieta jest poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości. Wszystko za sprawą zasądzonej grzywny, która na niej spoczywała już od dłuższego czasu. Cała sprawa zakończyła się pozytywnie dla 33-latki, ponieważ po uregulowaniu przez nią zaległości została ona zwolniona.

Kontrole w miejscach publicznych, kary grzywny i sprawy sądowe

W ostatnim czasie na terenie całej Polski funkcjonariusze sprawują kontrolę we wszelkich miejscach publicznych. Szczególnie przeprowadzają częste „naloty” zarówno na galerie handlowe, jak i transport publiczny. W niektórych galeriach dochodzi nawet do awantur, tak jak w galerii handlowej w Zamościu. Więcej o sytuacji i awanturze w Zamościu przeczytamy w artykule tutaj.

Wielu obywateli oczywiście sprzeciwia się obecnym restrykcjom, które są odgórnie narzucone przez władzę oraz funkcjonariuszy. Policjanci mimo wszystko i tak spotykają sporo osób, które nie są skłonne spełniać obecnych wymogów. Takie osoby najczęściej otrzymują mandat karny lub też nie zgadzają się z decyzją policjantów i pragną oddać sprawę do sądu. Co ciekawe, w sądzie najczęściej orzeczający są po stronie obywateli, dzięki czemu większość osób unika jakichkolwiek kar, za bądź co bądź, postępowanie jak najbardziej zgodne z prawem, ponieważ nie ma żadnych przesłanek, aby te wszystkie wymogi tak naprawdę obywatele musieli spełniać.