Ostatni tramwaj „Panorama” od tureckiej firmy Durmazlar pojawił się w Olsztynie

MPK w Olsztynie w ostatnim czasie bardzo mocno zmodernizował i unowocześnił flotę tramwajów w zajezdni. Do Olsztyna niedawno dotarł właśnie ostatni z 12. tureckich tramwajów „Panoram” od tureckiej firmy Durmazlar. Przypomnijmy, że oprócz tego na mieście można spotkać także 14 nowoczesnych Solarisów.

Do miasta dotarł ostatni tramwaj od firmy Durmazlar

W Olsztynie miało pojawić się 12. nowych tramwajów „Panoram” firmy Durmazlar. Teraz dotarł ostatni z nich, który w najbliższym czasie będzie przechodził wszystkie obowiązkowe procedury przyjęcia. Czas realizacji procedury przyjęcia trwa około jednego miesiąca.

Po ich pozytywnym przejściu będzie przekazany MPK i będzie mógł pojawić się na trasie, a także będzie dostępny dla pasażerów. Warto dodać, że prezydent miasta, a więc Piotr Grzymowicz zaznaczył, że w najbliższym czasie w mieście nie pojawią się już tramwaje. Chociaż miasto zostawiło sobie furtkę w postaci zapisu w umowie, że w każdej chwili mogą domówić kolejne 12 nowoczesnych pojazdów tego typu.

Nowoczesna flota tramwajów w Olsztynie

Flota tramwajów w Olsztynie w ostatnim czasie znacząco się poszerzyła i przede wszystkim unowocześniła. Miasto zrealizowało kontrakty na 12 „Panoram” firmy Durmazlar z Turcji oraz na 14 nowoczesnych Solarisów. Mieszkańcy Olsztyna mogą więc podróżować komfortowo i w nowoczesnych warunkach.