Potrącenie 16-latka na przejściu dla pieszych

Do kolejnego niebezpiecznego zdarzenia z udziałem pieszego doszło w Olsztynie. Tym razem poszkodowanym został 16-latek, który według wstępnych ustaleń wbiegł na oznakowane przejście dla pieszych na czerwonym świetle.

Wypadek na pasach w Olsztynie

Zdarzenie z udziałem 16-latka oraz samochodu osobowego miało miejsce w czwartek. dnia 17 lutego. Młody mężczyzna wpadł pod samochód podczas przebiegania przez pasy na czerwonym świetle. Cała akcja działa się na ulicy krzyżówce ulic Janowicza i Witosa w Olsztynie. Kierowca samochodu osobowego marki Opel nie miał szans, aby na czas interweniować w tej sytuacji.

Wskutek wypadku młody mężczyzna musiał zostać przetransportowany do szpitala z urazem nogi. Poszkodowany udzielił już pierwszych zeznań funkcjonariuszom policji. Okazało się, że postanowił przebiec przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle, ponieważ spieszył się na tramwaj. Sprawa trafiła już wraz z całą dokumentacją do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Policja opublikowała nagranie ze zdarzenia

Potrącenie 16-latka przez samochód osobowy podczas przebiegania pieszego na czerwonym świetle zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Z tego względu policja postanowiła opublikować nagranie ze zdarzenia. Ma to być przestroga dla wszystkich, aby przestrzegać zasad obowiązujących w ruchu drogowym. Jeden moment, chwila nieuwagi i po prostu nieszczęśliwy zbieg okoliczności mogą sprawić, że sytuacja może zakończyć się tragicznie.