Kolejna wygrana zespołu Indykpol AZS Olsztyn

Czołowa czwórka siatkarskiej PlusLigi coraz bliżej w zasięgu zespołu z Olsztyna. W ostatniej kolejce zespół Indykpol AZS Olsztyn poradził sobie z drużyną Cerrad Enea Czarni Radom. Mecz zakończył się wynikiem 3:0, chociaż nie ma co ukrywać, że nie było to łatwe i w pełni udane spotkanie dla olsztyńskich siatkarzy.

Zwycięstwo 3:0 w meczu z Cerrad Enea Czarni Radom

Ostatnie spotkania w siatkarskiej Plus Lidze dla Indykpolu AZS Olsztyn są naprawdę dobre. Po dwóch zwycięstwach z rzędu w stosunku 3:0 przyszedł mecz z ekipą z Radomia. Mogło się wydawać, że w tym spotkaniu siatkarze złapią zadyszkę i nie będą mieli łatwego zadania na parkiecie. Po części tak się stało, jednak olsztyńskim siatkarzom ponownie udało się wygrać całe spotkanie 3:0.

Przypomnijmy, że po tak dobrej serii zwycięstw w lidze być może już niedługo nowy trener reprezentacji Polski siatkarzy powoła do kadry zawodników z Olsztyna. Więcej informacji o siatkówce klubowej i reprezentacyjnej w Polsce znajdziemy na stronie www.fps-org.pl.

Skrót przebiegu meczu

Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:22 dla Olsztynian. Sam set jednak nie był do końca udany, ponieważ szwankowało przyjęcie, nawet u największej gwiazdy drużyny, a więc Toreya Defalco. Na zagrywce również nie było kolorowo, a przykładem mogą być nieudane zagrywki Daniela Gąsiora. Na szczęście potem siatkarze z Olsztyna się przebudzili, zdołali odmienić losy seta i wygrać go z trzypunktową przewagą.

Drugi set wyglądał podobnie jak pierwszy. Ekipa Cerrad Enea Czarni Radom ponownie postawiła trudne warunki na parkiecie i Olsztynianie musieli wspiąć się na wyżyny, aby nie przegrać seta. Po kilku zwrotach akcji ostatecznie ten set również padł łupem gospodarzy, którzy zwyciężyli do 23.

W secie trzecim przewaga Indykpolu AZS Olsztyn zarysowała się już od samego początku. Set ten nie oscylował już w tak dużej ilości błędów w przyjęciu oraz na zagrywce, dzięki czemu udało się go wygrać przewagą aż dziewięciu punktów. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem gospodarzy 25:16, a w całym meczu padł wynik 3:0. To kolejne zwycięstwo siatkarzy z Olsztyna, dzięki czemu drużyna znacząco przybliża się do czołowej czwórki PlusLigi.