Przebywający w Olsztynie obywatele Ukrainy nie sprawiają żadnych problemów

Na terenie Olsztyna znajduje się sporo uchodźców z Ukrainy. Niektórzy mieszkańcy obawiali się, że wzrost cudzoziemców w Polsce może spowodować również wzrost popełnianych wykroczeń i przestępstw. Okazuje się jednak, że tak nie jest. Głos w tej sprawie zabrał nawet sam zastępca komendanta Komendy Policji Miejskiej w Olsztynie, a więc młodszy inspektor Robert Zalewski, który powiedział, że w związku z przybyciem do miasta uchodźców nie odnotowano ani jednego wykroczenia i przestępstwa przez żadnego obywatela Ukrainy.

Fałszywe wiadomości i informacje w internecie

W internecie krążą informacje na temat tego, jakoby w wielu polskich miastach miało dochodzić do licznych incydentów i łamania prawa. Okazuje się jednak, że takie informacje są kompletnie nieprawdziwe. Otóż na terenie Olsztyna, jak i innych miast, w których są uchodźcy, tak naprawdę nie odnotowano żadnych incydentów. Świadczy to o tym, że w internecie krąży mnóstwo fałszywych informacji, które nie mają potwierdzenia w rzeczywistości.

Spokojnie w Olsztynie

Warto pamiętać, że obywatele z Ukrainy już znacznie wcześniej pojawiali się w Polsce. Już od kilku lat nasi wschodni sąsiedzi przyjeżdżają do Polski do pracy i doskonale znają tutejsze warunki życiowe. Co więcej, pomiędzy Polakami a Ukraińcami jest wiele podobieństw, dlatego też nie ma obaw do jakichkolwiek oznak niepoprawnego zachowania. Oczywiście jak to wszędzie, pojedyncze przypadki nierespektowania prawa mogą się ukazywać, jednak są to naprawdę incydenty i takich przypadków nie ma dużo.

Żadnych wykroczeń i przestępstw nie ma również w drugą stronę. Oznacza to, że Polacy w stosunku do Ukraińców również zachowują godnie. Co więcej, obywatele Ukrainy mogą liczyć na różne formy pomocy zarówno od państwa polskiego, jak i od samych obywateli. Tak więc spokój w Olsztynie jest zachowany i nie ma się czym martwić, a mieszkańcy Olsztyna i innych miejscowości, gdzie znajdują się uchodźcy z Ukrainy mogą czuć się bezpieczni.