Na terenie Olsztyna doszło do aż dwóch pożarów obiektów mieszkalnych

Z dwoma pożarami jednej nocy musieli sobie poradzić strażacy sprawujący służbę na terenie powiatu olsztyńskiego. Do pożarów domów jednorodzinnych doszło odpowiednio w Pawłowie znajdującym się w gminie Olsztynek, a także w Kieźlinach, który mieści się w gminie Dywity. Niestety, ale wskutek pożaru w Pawłowie zmarł jeden mężczyzna w wieku 32 lat.

Nocny pożar domu jednorodzinnego w miejscowości Pawłowo

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze obiektu mieszkalnego w miejscowości Pawłowo w nocy, mniej więcej o godzinie 1:00. Interwencja strażaków musiała być bardzo szybka, ponieważ ogień zdążył objąć już cały dach budynku. Niestety, ale w wyniku tak szybko rozwiniętego pożaru zmarł mężczyzna w wieku 32 lat. Na miejscu szybko pojawiły się służby ratunkowe, jednak akcja reanimacyjna nie przyniosła skutku. Jak udało się dowiedzieć, podczas wybuchu pożaru oprócz zmarłego 32-latka nikogo więcej już nie było.

Interwencja strażaków w ramach gaszenia pożaru w miejscowości Pawłowo nie była łatwa. Musieli oni poradzić sobie z ogniem, który zdołał objąć cały dach budynku mieszkalnego. W związku z tym na miejscu zdarzenia pojawiło się aż 28 strażaków z 8 zastępów PSP i OSP. Oprócz tego na miejscu pojawiły się również policja, ratownictwo medyczne oraz pogotowie energetyczne.

Pożar w miejscowości Kieźliny

Do kolejnego pożaru tej samej nocy doszło również w Kieźlinach. Do zdarzenia doszło jeszcze przed północą. Tutaj jednak strażacy zdołali uratować mężczyznę, który znajdował się na poddaszu obiektu, w który wybuchł pożar. Mężczyzna został zaopatrzony w tlen, a następnie zaopiekowali się nim medycy z pogotowia ratunkowego.