Włamywacze do garaży zostali zatrzymani przez policjantów

Funkcjonariuszom w Olsztynie udało się zatrzymać dwóch mężczyzn, którzy notorycznie włamywali się do garażów na terenie Olsztyna. Łącznie ich łupem miało paść aż 60 takich miejsc, a straty wynikłe na skutek kradzieży łącznie wynoszą około 165 tysięcy złotych. Rabunków mieli dokonywać między listopadem 2021 roku, a marcem 2022 roku.

Dwaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty

Mężczyźni, którzy regularnie obrabowywali garaże na terenie Olsztyna mieli 31 lat oraz 26 lat. Starszy z nich usłyszał już aż 37 zarzutów, które dotyczą popełnionych przestępstw przeciwko mieniu. Niektóre włamania do garaży opisywane były nawet na portalu https://infosuwalki.pl. Podobne zarzuty usłyszał 26-latek, któremu postawiono również 23 zarzuty. Funkcjonariusze już od dłuższego czasu pracowali nad złapaniem przestępców, bowiem rabowanie garaży w Olsztynie było prawdziwą plagą. W ciągu kilku miesięcy obrabowano kilkadziesiąt garaży.

31-latek został złapany przez policjantów niemal na gorącym uczynku. Do zatrzymania doszło w momencie, gdy znajdował się on przy jednym z garażów w nocnej porze. Ponadto w tym momencie miał przy sobie narzędzia, które mogły posłużyć mu do włamania się do garażu. Został on wtedy zatrzymany, a wraz z rozwojem sprawy okazało się, że to właśnie 31-latek jest odpowiedzialny również za wiele innych włamań do garaży na terenie Olsztyna.

Drugi z mężczyzn wpadł po zatrzymaniu pierwszego z nich. Okazało się, że mężczyźni współpracowali przy kilku włamaniach. Co więcej ustalono potem, że zatrzymany 26-latek działał również na własną rękę. Stąd on również otrzymał sporo zarzutów w tej sprawie.

Obu mężczyznom grozi aż do 15 lat więzienia

W niedługim czasie mężczyźni staną przed sądem i usłyszą wyrok w tej sprawie. Warto dodać, że grozi im aż do 15 lat więzienia. Wszystko za sprawą tego, że już wcześniej obaj mężczyźni popełniali podobnego typu przestępstwa. Na ten moment sprawa wciąż ma charakter rozwojowy i niewykluczone, że wraz z upływem czasu będą kolejne zatrzymania w tej właśnie sprawie.