Policjanci wpadli na trop narkotyków u 27-latka i dokonali zatrzymania

W ostatnim czasie temat narkotyków w Polsce jest wciąż głośny. Zarówno jeśli chodzi o kolejne zatrzymania w związku z ich posiadaniem, rozprowadzaniem i stosowaniem, jak i z powodu coraz większego poruszenia w temacie legalizacji marihuany w Polsce. Funkcjonariusze z Olsztyna wciąż jednak działają zgodnie ze swoimi obowiązkami i tym razem dokonali zatrzymania 27-latka, u którego znaleziono spore ilości narkotyków.

Zatrzymanie dwóch 27-latków

Policjanci z Olsztyna wpadli na trop 27-latka, którego podejrzewali o styczność z narkotykami. I rzeczywiście mieli rację. Funkcjonariusze pojawili się w wynajmowanym mieszkaniu u 27-latka i nie mylili się. Na miejscu znaleźli spore ilości narkotyków. Mowa tutaj m.in. o 1,5 kg marihuany, 115 g mefedronu oraz 13 g amfetaminy. Mężczyzna całkowicie zaskoczył się wizytą mundurowych. Funkcjonariusze podczas przeszukania mieszkania znajdowali narkotyki naprawdę wszędzie. Znajdowały się one chociażby w lodówce, czy też w szafkach. Oczywiście wszystkie narkotyki zostały zabezpieczone do dalszych badań w laboratorium, a także jako dowód w sprawie.

W mieszkaniu oprócz podejrzanego 27-latka znajdował się także inny 27-latek. U niego również funkcjonariusze znaleźli narkotyki. Mowa tutaj o haszyszu. Z tego powodu obydwaj mężczyźni zostali aresztowani i trafili do aresztu. Obydwaj mężczyźni usłyszeli także już zarzuty. Pierwszy z mężczyzn usłyszał zarzuty związane z posiadaniem znacznych ilości zabronionych substancji, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze postanowili zastosować wobec niego poręczenie majątkowe oraz dozór policyjny jako środki zapobiegawcze. Z kolei drugi mężczyzna za posiadanie przy sobie haszyszu także trafi przed sąd. Temu 27-latkowi również grozi więzienie, jednak w wymiarze jedynie do 3 lat.