Nieopodal sklepu Decathlon w Olsztynie doszło do zdarzenia drogowego

Podczas ostatniego weekendu na terenie Olsztyna i w okolicach doszło do kilku zdarzeń drogowych. Jedno z nich miało miejsce przy sklepie Decathlon, który znajduje się przy ulicy Płoskiego. To właśnie tam jeden z kierowców wymusił pierwszeństwo na drugim pojeździe, wskutek czego doszło do kolizji drogowej. Na miejscu musiała pojawić się policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe.

Niebezpieczne zdarzenie drogowe przy sklepie Decathlon

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, którzy zajmowali się tą sprawą wynika, że kolizja na ulicy Płoskiego wynikła wskutek wymuszenia pierwszeństwa przez jednego z kierowców. Mowa tutaj o kierowcy samochodu marki Honda, który nie ustąpił pierwszeństwa i następnie uderzył w samochód marki Daihatsu. Kierujący Hondą wykonywał akurat manewr w lewo i nie upewnił się co do przejazdu. W wyniku tego doszło do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki Daihatsu.

Jedna osoba znalazła się w szpitalu

Na skutek zderzenia samochodów jedna osoba musiała zostać przetransportowana do szpitala. Mimo to zdarzenie przez policjantów zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Kierujący Hondą, a więc sprawca całego zdarzenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł. Oprócz tego otrzymał on także karę w postaci 6 punktów karnych. Warto dodać, że funkcjonariusze wykonali także badanie alkomatem kierowcom obu pojazdów. Zarówno kierowca Hondy, jak i kierowca samochodu osobowego marki Daihatsu byli trzeźwi.