Nieodpowiedzialna jazda samochodem młodego kierowcy w Olsztynie

W ostatnim czasie w Polsce obowiązują nowe procedury co do przyznawania mandatów karnych za wykroczenia drogowe. Oczywiście głównym celem wprowadzonych ostatnio zmian było ukrócenie piractwa drogowego. Jednak pomimo większych i bardziej dotkliwych mandatów karnych i tak sporo osób znacząco przekracza prędkość lub dopuszcza się innych przestępstw drogowych. W nieodpowiedzialny sposób zachował się ostatnio młody kierowca, który doprowadził do zderzenia trzech pojazdów w Olsztynie.

Nadmierna prędkość powodem kolizji drogowej z udziałem trzech pojazdów

Aż trzy samochody brały udział w kolizji drogowej, do której doszło na jednym ze skrzyżowań w Olsztynie. Dokładniej miejscem zdarzenia było skrzyżowanie ulic Tuwima z Sikorskiego i ulicą Synów Pułku. Jak udało się wstępnie ustalić policjantom, główną przyczyną całego zdarzenia drogowego była nadmierna prędkość młodego kierowcy. To właśnie 22-letni kierowca samochodu nie dostosował prędkości do panujących warunków i przepisów drogowych, przez co doszło do niebezpiecznej kolizji. W skutek tej sytuacji na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Na pewno jest to jednak nauczka dla młodego kierowcy, który prawo jazdy posiadał dopiero od roku.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie przepisy drogowe w Polsce uległy zmianie. Kierowcy muszą liczyć się z tym, że ich wybryki na drogach będą znacznie poważniej traktowane, a przede wszystkim będą surowo karane. Na pewno odczują to portfele kierowców, ponieważ wysokość mandatów karnych znacząco poszybowała w górę.

Źródło: NaDrogach.pl