Już niebawem w Olsztynie odbędzie się impreza bosych stóp „Bosowisko”

W całej Polsce regularnie odbywają się różnego rodzaju imprezy i wydarzenia kulturalne. W większych miastach można udać się na koncert lub festiwal muzyczny, a na wielu wsiach odbywają się regionalne zawody sołectw. Jednak tylko w nielicznych miastach odbywają się tak szalone festiwale jak festiwal bosych stóp, który już 18 czerwca odbędzie się w Olsztynie. Czym dokładnie będzie festiwal bosych stóp „Bosowisko”?

Bosowisko w Olsztynie

Celem zorganizowania imprezy bosych stóp jest przede wszystkim propagowanie chodzenia na boso. Nie od dziś wiadomo, że chodzenie boso pozytywnie wpływa na człowieka. Dzięki temu można się rozluźnić, a jak zaznaczają organizatorzy imprezy, można przede wszystkim uwolnić myśli. Zresztą hasło tego festiwalu bosych stóp również do tego nawiązuje. Jak ono brzmi? Otóż hasłem festiwalu bosych stóp jest „uwolnij stopy-uwolnij myśli”. Z pewnością na festiwalu wszyscy obecni docenią fakt bycia blisko z naturą.

O obcowaniu z naturą

Chodzenie boso może nas przybliżyć do tego, aby lepiej i świadomiej żyć. Po prostu człowiek od zawsze obcuje z naturą, a chodzenie boso niegdyś było czymś całkowicie normalnym. Dokładniej o wpływie chodzenia boso na człowieka i jego zdrowie przeczytamy na portalu www.healthy.pl. Warto więc obrać kierunek na Olsztyn i już 18 czerwca pojawić się na wyjątkowym festiwalu bosych stóp właśnie tutaj. Szczególnie, że uczestnictwo w festiwalu bosych stóp „Bosowisko” jest całkowicie darmowe. Na Warmii każdego dnia można korzystać z pięknych lasów, jezior oraz z czystego nieba, gdy pogoda dopisuje. Dlatego obcowanie z naturą w tej części kraju jest samą przyjemnością. Nic więc dziwnego, że festiwal bosych stóp odbędzie się właśnie w tej części Polski. Raz jeszcze serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na festiwal bosych stóp „Bosowisko”, który już 18 czerwca odbędzie się w Olsztynie.