Ciekawe miejscowości w pobliżu Olsztyna – sprawdź dlaczego warto odwiedzić Morąg

Sam Olsztyn jako miasto posiada wiele atrakcji turystycznych. Jednak w tej części kraju znajdziemy oczywiście znacznie więcej ciekawych atrakcji turystycznych. Niewątpliwie jedną z miejscowości, która może je zapewnić jest Morąg. Co warto zwiedzić w Morągu oraz co warto wiedzieć o tej miejscowości? Sprawdźmy to już teraz.

O miejscowości Morąg

Morąg może się pochwalić korzystną lokalizacją, a bliskość Olsztyna i Elbląga jest jego wielkim walorem. Miejscowość ta przyciąga letników z całej Polski, a liczne atrakcje plus świetnie rozwinięta baza noclegowa sprawiają, że każdy z nas może tu spędzić wspaniały urlop. Szczególnie, że w samej miejscowości oraz w całej okolicy znajduje się sporo miejsc, które warto odwiedzić.

Czym dokładniej może się pochwalić Morąg?

Morąg znany jest wielu atrakcji, dzięki czemu turystyka na jego terenie od lat doskonale się rozwija. W mieście tym nie brak cennych zabytków, a spacer w rejonie tutejszego rynku może na każdym zrobić wrażenie. Piękny ratusz, będący cenną perełką architektury z XIV wieku, robi wrażenie, pięknie prezentują się też okoliczne kamieniczki. W mieście tym można znaleźć wiele ciekawych miejsc na spacer lub relaks nad wodą, można też wziąć udział w licznych festynach i imprezach kulturalnych, organizowanych tu w sezonie letnim z myślą o turystach. A kto znajdzie tanie noclegi w Morągu, ten będzie mógł się wybrać do pobliskiego Olsztyna i zwiedzić jego starówkę, będzie mógł też postawić na wycieczkowy rejs po Kanale Elbląskim, będącym jednym z najcenniejszych zabytków hydrotechniki na ziemiach polskich.