Akademiki w Olsztynie pomimo podwyżek cieszą się ogromnym zainteresowaniem

W ostatnim czasie sporo mówiło się o podwyżkach za wynajem w Domach Studenckich Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jednak pomimo podwyżek, ceny za olsztyński akademik są i tak bardzo konkurencyjne, a wręcz atrakcyjne w porównaniu do cen na rynku nieruchomości. Stąd też ogromne zainteresowanie olsztyńskimi akademikami nie powinno nikogo dziwić.

Ponad dwa tysiące miejsc do zagospodarowania w olsztyńskich akademikach

Studenci w całej Polsce jak co roku muszą już poważnie myśleć o znalezieniu lokalu mieszkalnego w mieście, w którym będą studiować. Podobnie jest w Olsztynie. Stąd też zainteresowanie studentów zarówno lokalami mieszkalnymi, jak i akademikami jest spore. Nawet pomimo tego, że cena akademików w ostatnim czasie została podniesiona. Średnio cena za wynajem miejsca dla studentów w Domach Studenckich Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wzrosła o 10-15 procent.

Z jakich powodów podniesiono ceny za wynajem miejsca w olsztyńskich akademikach?

Jak tłumaczą osoby związane z olsztyńskimi akademikami, wzrosty cen za wynajem miejsca są spowodowane przede wszystkim coraz wyższą inflacją. Wpływ na wyższe ceny ma również oczywiście wzrost cen mediów. Mowa tutaj zarówno o cenie za prąd, jak i cenie za wywóz śmieci. Warto dodać, że pomimo tych podwyżek, to i tak cena za akademik w Olsztynie jest znacznie korzystniejsza, aniżeli za mieszkanie, kawalerkę lub pokój wynajęty na rynku nieruchomości. Oczywiście nie wykluczone, że wraz z dalszą ekspansją inflacji i szalejącymi wzrostami cen za media, jeszcze w tym roku ponownie może wzrosnąć cena za wynajem miejsca w Domach Studenckich Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.