Zrezygnowano z pomysłu budowy nowego mostu przez Kanał Łuczański w Giżycku

Od dawien dawna przeprawa przez Kanał Łuczański jest problematyczna dla mieszkańców i turystów. O ile w okresie letnim problem jest mniej dokuczliwy, ponieważ funkcjonuje most obrotowy, o tyle w pozostałych okresach roku problem jest bardzo dokuczliwy. Przede wszystkim ze względu na tworzące się korki samochodowe, gdyż wtedy możliwość przeprawy przez Kanał Łuczański istnieje tylko w jednym miejscu.

Nowe plany względem przeprawy przez Kanał Łuczański

Mieszkańcy Giżycka od jakiegoś czasu liczyli na to, że pojawi się nowy most, który pozwoli przejeżdżać przez Kanał Łuczański. Miał on pojawić się w pobliżu ulicy Sikorskiego. Jednak od samego początku z tą lokalizacją były problemy. Dlaczego? Otóż początkowo ogromne protesty wystosowali mieszkańcy tamtejszych ogródków działkowych, którzy nie byli zadowoleni z budowy tam nowego mostu. Z tego względu rozwój prac przy tym pomyśle znacząco spowolnił. Teraz jednak zdecydowano całkowicie wycofać się z tej koncepcji i most przy ulicy Sikorskiego nie powstanie. Dlaczego?

Rozbudowa obwodnicy i nowe przeprawy przez Kanał Łuczański

W ostatnim czasie pojawiły się konkretne informacje na temat rozbudowy obwodnicy. Wraz z tym tematem poruszony został także temat Kanału Łuczyńskiego. I okazało się, że wraz z rozbudową obwodnicy powstaną dwie nowe przeprawy przez to miejsce. Na razie nie wiadomo jak będzie to dokładnie wyglądać, gdyż trwają projektowe prace dotyczące rozbudowy obwodnicy Giżycka. Wiadomo jednak, że początek realizacji tej inwestycji zaplanowano na 2024 rok.

Więcej wiadomości w tym temacie znajdziemy także na portalu https://www.olsztynski.pl/.