Mieszkaniec Olsztyna oferował opał w okazyjnych cenach i pobierał zaliczki

Polacy coraz bardziej odczuwają trudną sytuację na rynku opału. Ekogroszek i pellet to towary, których cena w ostatnim czasie mocno poszybowała w górę. To powoduje, że na rynku sytuację tę próbują wykorzystać oszuści. Jednym z nich okazał się 47-letni mieszkaniec Olsztyna, który oferował opał w okazyjnych cenach, pobierał zaliczki od klientów i tak naprawdę nigdy w życiu nie dostarczał obiecanego towaru.

Oszuści wykorzystują trudną sytuację na rynku

W całej Polsce przestępcy zwietrzyli okazję i próbują wykorzystać trudną sytuację na rynku opału. Mieszkaniec Olsztyna próbował zarobić poprzez sprzedaż opału przez internet. Oferował on ekogroszek i pellet w naprawdę okazyjnej cenie, a następnie po wpłacie zaliczki od klientów, nigdy nie sfinalizował transakcji. Dodajmy, że przed oszustami, którzy oferowali węgiel w okazyjnej cenie, ostrzegali także redaktorzy portalu targory.pl.

Policja schwytała 47-latka z Olsztyna

Na szczęście policjanci z Olsztyna skutecznie namierzyli 47-letniego mieszkańca, który próbował zarabiać na nielegalnym procederze. Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością skutecznie namierzyli oszusta. Co ciekawe, 47-latek już wcześniej podejmował się podobnych procederów. Do zatrzymania oszusta doszło w okolicy jego miejsca zamieszkania. Gdy policjanci pojawili się, aby schwytać mężczyznę, to ten wydawał się całkowicie zaskoczony ich wizytą. Ostatecznie jednak przyznał się do stawianych mu zarzutów.

Warto dodać, że 47-letni mężczyzna łącznie wyłudził około 20 tysięcy złotych. To kwota, którą straciło kilku poszkodowanych, którzy skusili się na opał w okazyjnej cenie. Obecnie funkcjonariusze wciąż zajmują się tą sprawą i sprawdzają, czy zatrzymany mężczyzna ma związek z innymi podobnymi sprawami w okolicy.