Śmiertelne potrącenie mężczyzny przez pociąg relacji Olsztyn – Bielsko-Biała

W środę, dnia 12 października mniej więcej o godzinie 12:00 doszło do śmiertelnego potrącenia na torach. Pociąg relacji Olsztyn – Bielsko-Biała potrącił mężczyznę, który bezprawnie znalazł się na torach w momencie przejazdu pociągu.

Śmierć mężczyzny potrąconego na torach

Dokładnie do zdarzenia doszło na torach w miejscu pomiędzy Kortowem a Dajtkami. Na ten moment nie są znane przyczyny oraz okoliczności, w których mężczyzna ten w ogóle znalazł się na torach. Policja w Olsztynie zgłoszenie o tej sytuacji otrzymała mniej więcej o godzinie 12:00. Od razu na miejsce wysłane zostały służby bezpieczeństwa i służby ratunkowe. Jak zaznaczył maszynista, na torach doszło do potrącenia osoby, która w czasie przejazdu pociągu znajdowała się na torach.

Mężczyzna znajdujący się na torach poniósł śmierć na miejscu. Po wypadku ruch pociągów na trasie Olsztyn – Bielsko-Biała został wstrzymany. W czasie, gdy doszło do wypadku, w pociągu znajdowało się około 50 osób. Przewoźnik tego pociągu zapewnił wszystkim podróżnym zastępczą komunikację. Wszyscy podróżni mogli skorzystać z niej już po kilkudziesięciu minut od całego zdarzenia.

Policja przez jakiś czas wciąż prowadziła czynności na miejscu zdarzenia, których celem jest wyjaśnienie całej sprawy. Warto dodać, że funkcjonariusze przebadali stan trzeźwości 31-letniego maszynisty. Okazało się, że mężczyzna był trzeźwy. Oprócz funkcjonariuszy na miejscu pracowali także policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, a także technik kryminalistyki. O zajściu poinformowano także technika kryminalistyki.