Mężczyzna w wieku 82 lat wjechał do rowu i porzucił samochód

W niedzielę, dnia 23 października, doszło do kolizji drogowej w miejscowości Pisz na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. To właśnie tam mężczyzna w wieku 82 lat wypadł z drogi i wpadł do rowu. Następnie przestraszył się całej sytuacji i pozostał uszkodzone auto w rowie, wraz z kluczykami w stacyjce. Policja szybko jednak ustaliła kierowcę pojazdu i dotarła do mężczyzny, wlepiając mu przy tym mandat karny.

Spowodował kolizję i zbiegł z miejsca zdarzenia

Mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Opel spowodował kolizję najprawdopodobniej z powodu niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze. W niedzielne południe panowały niesprzyjające warunki drogowe, a niestety 82-letni kierowca się do nich nie dostosował. Z tego względu stracił on w pewnym momencie panowanie nad pojazdem i wylądował w rowie. Policjanci z Olsztyna , którzy przybyli na miejsce zastali uszkodzony pojazd w przydrożnym rowie, którego maska od silnika wciąż była ciepła. W pojeździe cały czas znajdowały się kluczyki.

82-letni kierowca był trzeźwy

W wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, a następnie spowodowaniu kolizji, mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Mężczyzna został także przebadany przez funkcjonariuszy pod kątem posiadania w organizmie alkoholu. Okazało się, że 82-latek był trzeźwy.

Przypomnijmy, że we wrześniu tego roku doszło do kolizji z ministrem Ziobro – sprawdź więcej tutaj: https://o.pl/kolizja-samochodu-z-ministrem-ziobro/.