Samochód z Olsztyna trafi prosto na front w Ukrainie

Miasto Złoczów, które znajduje się w obwodzie lwowskim otrzymało samochód od miasta Olsztyn. Do tej miejscowości trafił samochód, które wcześniej użytkowane było przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Przedstawiciele Złoczowa już wypowiedziały się w tej sprawie i przekazały, że samochód trafi prosto na front.

Przekazanie samochodu dla Ukrainy

Samochód, który trafi na wschodni front na Ukrainie, został tam przekazany ze względu na prośbę władz miasta Złoczów w Ukrainie. Miasto Olsztyn zostało poproszone o przekazanie samochodu. Władze polskiego miasta wysłało zapytanie w tej sprawie do miejskich spółek. I okazało się, że Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji akurat miało sprzedawać jeden z samochodów. Z tego względu zdecydowano o przekazanie samochodu będących w potrzebie Ukraińców. Mowa tutaj o samochodzie z 2005 roku. Auto jest w pełni sprawne i wyremontowane. Na karoserii samochodu pojawił się napis „Olsztyn walczącej Ukrainie”. Oprócz tego na samochodzie pojawił się także herb Olsztyna oraz polska i ukraińska flaga. Do samochodu spakowano także potrzebne rzeczy, takie jak śpiwory, polary, czekolady, szczoteczki i pasty do zębów.

Jak przekazała jedna z osób związana z miastem Złoczów, samochód ten trafi prosto na wschodni front w ręce Sił Zbrojnych Ukrainy. Auto będzie wykorzystywane w sposób, który aktualnie będzie potrzebny. Warto dodać, że pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji zadbało także o zapłacenie cła i dokonanie odprawy celnej znajdujących się w środku darów. Dzięki temu samochód jeszcze szybciej będzie mógł trafić prosto na ukraiński front.