Śnieg zaskoczył kierowców. Liczne kolizje i wypadek w powiecie olsztyńskim

W tym roku zima ponownie przyszła dość nieoczekiwanie. Jak niegdyś zawsze nieoczekiwany śnieg i przymrozki zaskakiwały drogowców, tak tym razem nie popisali się kierowcy. Z tego powodu w Olsztynie oraz w powiecie olsztyńskim doszło do licznych kolizji drogowych. Niestety doszło także do jednego wypadku drogowego, który zakończył się tragicznie.

Liczne kolizje i wypadek drogowy w powiecie olsztyńskim

Niestety nagłe i nieoczekiwane przyjście śniegu i ujemnej temperatury sprawiło, że na olsztyńskich drogach doszło do licznych kolizji. Miejsce miał także jeden wypadek drogowy, który niestety skończył się tragicznie. Pierwszy dzień z opadami śniegu skończył się tym, że doszło do 23 kolizji drogowych. Oprócz tego miał miejsce jeszcze również jeden wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze główną przyczyną kolizji drogowych

Według wstępnych informacji policji, w głównej mierze przyczyną większości kolizji drogowych było niedostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych na drodze. Zbyt wysoka prędkość doprowadziła do wielu sytuacji, kiedy to kierowcy nie zdążyli wyhamować przed poprzedzającymi pojazdami bądź też wpadali w poślizg.