Mieszkańcy mogą już składać wnioski na zakup paliwa stałego po preferencyjnych cenach

Od dłuższego czasu sporo mówiło się o tym, że lada moment będzie można składać wnioski o zakup paliwa stałego po preferencyjnych stawkach. I teraz rzeczywiście tak się stało. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Olsztynie poinformował, że zaczęto już przyjmować w tej sprawie wnioski. Dodajmy, że surowiec w postaci węgla będzie do odbioru w Miejskim Przedsiębiorstwie Cieplnej Energetyki.

Rządowy program sprzedaży węgla również w Olsztynie

Mieszkańcy niektórych miejscowości w Polsce mogą nabywać węgiel po preferencyjnych cenach. To za sprawą tego, że rząd opracował program sprzedaży węgla. Do tego programu dołączył również Olsztyn. Dzięki temu mieszkańcy mogą nabyć paliwo stałe po niższych cenach. Oczywiście zaopatrzenie się w takie paliwo stałe opatrzone jest pewnym procesem i procedurami, które należy spełnić, aby móc sfinalizować taki zakup.

Przede wszystkim mieszkaniec chcący zakupić paliwo stałe po preferencyjnych cenach z rządowego programu sprzedaży węgla musi złożyć wniosek w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Olsztynie. Wniosek dotyczy zakupu węgla. Jeśli MOPS pozytywnie zweryfikuje złożony wniosek, to następnie wnioskodawca otrzymuje informacje o możliwościach dotyczących zakupu węgla, a także specjalne instrukcje w jaki sposób ma dalej postępować. W instrukcji znajdują się takie informacje jak metoda rezerwacji węgla, kwota do zapłaty, numer rachunku do zapłaty, czy też termin odbioru zakupionego paliwa. Po wykonaniu wcześniej podanych instrukcji wnioskodawca, a więc mieszkaniec ma możliwość odbioru węgla w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej.

Warto dodać, że osoby, które chcą skorzystać z takiego sposobu zakupu węgla, będą mogły kupić 1,5 tony węgla do końca 2022 roku, a także 1,5 tony węgla po 1 stycznia 2023 roku. Na terenie Olsztyna jest ponad cztery tysiące osób, które mogą skorzystać z takiej formy zakupu surowca.