Koniec remontu stacji Olsztyn Gutkowo. Wracają pociągi z Olsztyna do Trójmiasta

Mniej więcej w połowie lutego rozpoczęły się prace remontowe przy stacji Olsztyn Gutkowo. Z tego powodu pociągi z tej stacji nie kursowały tak jak zazwyczaj. Zastąpiono kursy do Trójmiasta. Podróżni mieli jednak zapewnioną zastępczą komunikację autobusową. Zmieniono trasy pociągów dalekobieżnych, które kursowały przez Iławę. Od dzisiaj jednak stacja Olsztyn Gutkowo wróciła do normalnego funkcjonowania.

Koniec remontu stacji Olsztyn Gutkowo

Osoby, które podróżują pociągiem z Olsztyna do Trójmiasta w końcu mogą odetchnąć. Od dzisiaj, dnia 12 marca kończy się remont stacji Olsztyn Gutkowo, a więc ruch został wznowiony i wszystkie połączenia wracają do normalnego funkcjonowania.

Przypomnijmy, że remont stacji Olsztyn Gutkowo rozpoczął się w połowie lutego. Modernizacja stacji odbywała się w ramach większej inwestycji jaką jest remont odcinka Olsztyn – Gutkowo – Dobre Miasto. Jeśli chodzi o stację Dobre Miasto to tam wciąż odbywa się remont. Inwestycja związana z remontem odcinka Olsztyn – Gutkowo – Dobre Miasto łącznie pochłonie spore środki finansowe w wysokości 231 milionów złotych.