Powstanie nowa noclegownia dla bezdomnych. Jest już umowa

Wszyscy, którzy mieli okazję w ostatnim czasie zobaczyć noclegownię dla bezdomnych, która znajduje się przy ulicy Towarowej 18, na pewno zauważyli jego opłakany stan. Na szczęście już niedługo stary budynek zostanie zniszczony, a zamiast niego powstanie całkiem nowy.

Nowa noclegownia dla bezdomnych w miejsce starej

Dotychczasowy obiekt, w którym mieści się noclegownia dla bezdomnych powstał w latach 70. poprzedniego wieku. Początkowo spełniał on zadanie tymczasowej bazy OHP. Zważając na to nikogo nie powinno teraz dziwić to, że budynek znajduje się w takim a nie innym stanie. Przede wszystkim występują tam problemy wszelkiej maści ze stanem technicznym budynku – ściany pękają, dach się sypie, a to wszystko pogłębia się od momentu, gdy w okolicy powstała obwodnica. Ponadto stara konstrukcja jest tak skonstruowana, że latem w obiekcie jest bardzo ciepło, z kolei zimą ciężko jest go ogrzać.

Budynek nowej noclegowni będzie jednokondygnacyjny. W środku będą cztery pokoje 18-osobowe, dwa 10-osobowe, a także jeden 5-osobowy (przystosowany do osób niepełnosprawnych). Łącznie na terenie obiektu będzie mogło jednocześnie 97 potrzebujących.

Wykonawca na terenie budowy pojawi się już w kwietniu. Nowa noclegownia ma powstać w ciągu 18 miesięcy od momentu rozpoczęcia inwestycji. Koszt tego przedsięwzięcia to łącznie około 4,9 milionów złotych.