Kibice z Elbląga zdemolowali stadion Stomilu podczas spotkania derbowego

Piłkarskie derby to zawsze wydarzenie sportowe o podwyższonym ryzyku. Również sobotni mecz pomiędzy Stomilem Olsztyn a Olimpią Elbląg obfitował w różnego rodzaju niebezpieczne zachowania kibiców.

Przyjezdni kibice zdemolowali stadion Stomilu

Sobotni mecz pomiędzy Stomilem Olsztyn a Olimpią Elbląg zakończył się rezultatem 0:0. Zdecydowanie więcej niż na boisku, działo się niestety na trybunach olsztyńskiego stadionu. O ile kibice klubu piłkarskiego z Olsztyna wspierali swój zespół, to źle się działo za sprawą kibiców gości, których tego dnia wspierała również spora liczba kibiców z Warszawy.

W trakcie sobotniego kibice Olimpii Elbląg próbowali wyważyć bramę i w końcu im się to udało. Oprócz tego dokonali totalnej demolki na specjalnie przygotowanym stanowisku cateringowym. Tego typu sceny miały miejsce w trakcie przerwy meczu. To właśnie wtedy kibice Olimpii mieli zamiar wedrzeć się na murawę boiska. To się jednak nie udało za sprawą ochrony stadionu, która szybko podjęła interwencję używając gazu. Na szczęście w porę udało się opanować sytuację, choć zachowanie kibiców Olimpii Elbląg na pewno jest warto potępienia.