Przy Dworcu Głównym należy wykonać dodatkowe prace. Oddanie dworca planuje się na 2024 rok

Obecnie trwają prace przy modernizacji Dworca Głównego w Olsztynie. Początkowo dworzec miał zostać oddany do użytku w II połowie 2023 roku. Teraz wiadomo jednak, że termin ten ulegnie zmianie. Wszystko za sprawą konieczności wykonania prac, które początkowo nie były uwzględnione w planach.

Zmiana terminu oddania Dworca Głównego do użytku

O konieczności wykonania dodatkowych prac, a także o oficjalnej zmianie terminu oddania obiektu do użytku poinformowały służby prasowe PKP SA. Obecnie stary dworzec Olsztyn Główny został już rozebrany, a prace rozbiórkowe zostały zakończone. Podczas tych prac odkryto, że niektóre elementy wykonane były z azbestu i były one bezpośrednio skorelowane z elewacją budynku. W związku z tym prace przy inwestycji wydłużyły się, a nikt wcześniej nie przewidział takich problemów.

Obecnie wykonawca modernizacji dworca Olsztyn Główny wykonuje prace związane z fundamentami. Wykonywana jest płyta fundamentowa, a także ściany i słupy na poziomie -1. Wraz z upływem czasu prace nad inwestycją będą postępować, dzięki czemu inwestycja powinna zostać oficjalnie ukończona w 2024 roku.