Otwarcie skrzyżowania ulic Żołnierskiej i Wyszyńskiego po pracach budowlanych

Według oficjalnych informacji od Urzędu Miasta Olsztyna, skrzyżowanie ulic Żołnierskiej i Wyszyńskiego, które zostało zamknięte półtora miesiąca temu na skutek prac nad nową linią tramwajową, ma ponownie zostać otwarte dla ruchu w dniu 16 sierpnia. Mimo że prace nad inwestycją zbliżają się do końca, szybkość jej realizacji jest powodem do narzekań, a nawet sam prezydent miasta wyraził swoje obawy.

Wejście na ulicę Żołnierską zostało zablokowane pod koniec czerwca tego roku, równocześnie z ponownym wprowadzeniem ruchu na al. Piłsudskiego (odcinek od ul. Dworcowej do ul. Kościuszki). Reaktywacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Żołnierskiej i Wyszyńskiego jest zaplanowana na godzinę 22:00 dnia 16 sierpnia. Władze miasta apelują do kierowców o szczególną ostrożność.

Skrzyżowanie ulic Żołnierskiej i Wyszyńskiego to drugie kluczowe miejsce dla komunikacji w Olsztynie, które uległo reorganizacji. Od 8 maja, kierowcy mogą ponownie korzystać z przejazdu przez skrzyżowanie al. Piłsudskiego z ul. Kościuszki. Ruch publicznej komunikacji miejskiej wrócił do normalności, a tymczasowe przystanki autobusowe na ulicy Reja zostały zlikwidowane.

Chociaż zakończenie inwestycji wydaje się coraz bliższe, wolne tempo prac budzi niepokój wielu obserwatorów. Do grona niezadowolonych z sytuacji mieszkańców dołączył prezydent miasta, Piotr Grzymowicz. W wywiadzie dla Gazety Wyborczej Olsztyn przyznał, że tory tramwajowe zostaną oddane w zaplanowanym terminie, jednak reszta inwestycji może ulec opóźnieniu z powodu braku odpowiedniej liczby pracowników.

Termin ukończenia prac nad budową linii tramwajowej pomiędzy Pieczewem a Dworcem Głównym i Śródmieściem, ustalony w umowie, ma nastąpić 16 października 2023 roku.